מסחר אלקטרוני

מה זה בעצם מסחר אלקטרוני?

אתרי מסחר חזקים שהתחילו בקטן

בדיוק אתמול ראיתם שהפריט אותו חיפשתם כל כך הרבה זמן נמצא בחנות חדשה בתל אביב, אך כמה חבל שאתם מצפון הארץ ובכדי להגיע צריך לבטל יום עבודה, עלות הדלק רק עולה, על הדרך לאכול משהו קטן וכמובן לא נשכח את הנסיעה המתישה. אז מה תעשו? תוותרו על זה?
התשובה היא- בשום פנים ואופן לא! על חנות באינטרנט עוד לא שמעתם?

מסחר באינטרנט הינו תחום שהולך ומתפשט בארץ ובעולם בצורה מסחררת וכבר כיום הינו חלק בלתי נפרד מחיי רבים. מסחר אלקטרוני מאפשר קנייה באינטרנט מהארץ ומכל העולם עבור כל מוצר שתרצו, החל מחולצה פשוטה ועד לחדר שינה. כיום בחברה המסחר האלקטרוני הינו נפוץ ופופולארי ולכן קיימות חברות רבות ואתרים וירטואליים רבים מהם ניתן להזמין כגון: eBay,  אמזוןAliExpress  ועוד.
איך זה עובד? בגדול מזמינים מוצר משאירים כתובת וממתינים שהפריט יגיע.

וכעת נרחיב- מסחר אלקטרוני מתחלק לשתי קטגוריות:

  • B2C – עסקה בין הגורם העסקי ללקוח הפרטי. בית העסק מקים אתר אינטרנט המשמש ל"חנות וירטואלית, ובו מציג את המוצרים למכירה ואילו הלקוח רואה זאת באמצעות פרסומים/המלצות/גלישה באינטרנט. הלקוח יכול לראות באתר את המוצר במגוון תמונות להמחשה יכול לראות את מחיר המוצר ואת עלותו כולל משלוח.
מסחר אלקטרוני, חנות באינטרנט, מחשב נייד
גם אתם יכולים, או לקנות או למכור באינטרנט

B2B- עסקה בין שני גורמים עסקיים עבור כל התחומים( חומרי ייצור, ציוד משרדי, מחשבי ועוד) עסקאות כאלו הינן לרוב ארוכות טווח. החל מ 2003 ניתן להשתמש בחשבונית אלקטרונית עבור הזמנות של ספקים. דבר המגדיל את השימוש במסחר אלקטרוני משמעותית.

אין ספק שמסחר אלקטרוני הינו פתרון יעיל וגמיש הן עבור הלקוחות והן עבור בעלי העסק ומקיים יתרונות רבים הן בהיבט הנוחות, הכמויות העצומות המאפשרות מבחר, הפשטות וההתחדשות כל הזמן לטובת הלקוח.
חשוב לדעת–  אין ספק שהאבטחה הינו חשש שעולה באינטרנט ובכדי להסדיר את התשלומים התפתחו שירותים המאפשרים מסחר אלקטרוני אנונימי יותר. בישראל חוק הגנת הצרכן מגן על הרוכשים באתרים באינטרנט ומשווה את העסקאות לעסקאות כמו בחנויות "רגילות"

אז נראה לנו שזה די ברור שאין כמו מסחר אלקטרוני בין אם אתה לקוח או אם בדיוק חשבת על לפתוח עסק חדש. היכנסו לאתרים השונים ומשם הדרך עוד ארוכה ובעיקר מהנה ..

מנגד, אם אתם מהצד השני – בעלי עסק הרוצים להתקדם לעולם דיגיטלי, ולהקים חנות אונליין, יש קיום הרבה אפשרויות ואפשר לעשות זאת, בקלות יחסית, בעלות נמוכה וביחד עם מערכות תפעול פשוטות, גם בנוחות מירבית.